DJ Tiesto tregon për herë të parë origjinën e emrit të tij

schedule08:22 - 6 Maj, 2021

schedule 08:22 - 6 Maj, 2021

DJ Tiesto është një ndër artistët më të famshmit dhe më të pëlqyerit në botë. Por ky nuk është emri i tij i vërtetë.

Gjatë një interviste, 52-vjeçari foli në lidhje me origjinën e emrit të tij dhe se si ai filloi të bëhet pjesë e botës së muzikës.

“Pra, është me të vërtetë si diçka që unë kam sajuar. Kjo ishte si një trend në vitet e ’90-ta, që të gjithë DJ holandezë, donin të tingëllojnë italianë. Pra, ne të gjithë vendosim si një “O” prapa. Barcelo. Gizmo. Tiesto. Pra, e dini, ishte thjesht një gjë. Dhe pastaj mbeti”, tha ai.

Artisti gjithashtu u pyet pse dëshironte të bëhej DJ.

“Epo, vetëm gëzimi që përjetoj kur luaj muzikë për njerëzit e tjerë. Për mua, është kaq e mrekullueshme”, tha ai.

Mos të harrojmë që emri i vërtetë i Tiesto është Tijs Michiel Verwest./abcnews.al