Ditën e sotme priten reshje, parashikimi i motit në vazhdim

schedule07:26 - 12 Nëntor, 2022

schedule 07:26 - 12 Nëntor, 2022

Moti ditën e sotme do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje të pakta shiu në jug dhe juglindje.

Temperaturat minimale parashikohen 6-11 gradë, temperaturat maksimale do të jenë me rënie 11-13°C në veri , 19-21°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Jug-lindje me shpejtësi 12 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4 ballë në det të hapur./Abcnews.al/