Ditë me diell, por nuk do të mungojnë surprizat

schedule07:14 - 15 Gusht, 2020

schedule 07:14 - 15 Gusht, 2020

Territori Shqiptar gjatë paradites do të jetë me kthjellime dhe vranësira të lehta në zonat malore. Por orët e mesditës dhe pasdites shtojnë vranësirat në zonat malore duke gjeneruar reshje në zonat Verilindore dhe Juglindore.

Temperaturat e ajrit do te vijojn të rriten në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 19°C deri në 37°C.

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Perëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë./abcnews.al