Dita sot nis me temperatura të larta, mësoni si do të ndryshojnë gjatë ditës

schedule07:12 - 9 Korrik, 2020

schedule 07:12 - 9 Korrik, 2020

Moti do të jetë me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 8-14 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 -1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 15/30°C

Zonat e ulëta 17/35°C

Zonat bregdetare 20/32°C./abcnews.al