Disa sekrete se ku duhet ta spërkasni parfumin

schedule09:12 - 3 Shkurt, 2021

schedule 09:12 - 3 Shkurt, 2021

Coco Chanel një herë tha se një grua duhet të spërkasë parfumin e saj në ato vende ku ajo do të donte të puthej. Dhe ndoshta nuk është e padrejtë pasi që aq sa e doni parfumin tuaj është mirë ta ndani atë në mënyrë diskrete me botën.

Prandaj shikoni cilat janë pikat ku duhet të spërkatni pak nga parfumi juaj.

Pikat e pulsit

“Pikat e pulsit” ku kemi një puls janë pjesët më të nxehta të trupit dhe e bëjnë aromën më intensive. Këto janë pjesa e brendshme e bërrylave, prapa gjunjëve, në kyçet e këmbëve dhe prapa veshëve dhe pjesët më të nxehta të trupit tonë.

Por kini kujdes

Pavarësisht citimit të Coco Chanel, parfumi nuk ka shije të mirë. Prandaj mbani në mend këtë dhe zbatojini ato në zona afër atyre, që dëshironi të putheni!

Si të spërkatni parfumin

Është diçka shumë e thjeshtë dhe në fakt është më mirë ta spërkatni direkt në lëkurë pas larjes. Nëse parfumi juaj është në një shishe atëherë aplikojeni me gishta.

Disa gra e aplikojnë atë nga një distancë, domethënë, ata spërkasin një sasi në ajër dhe pastaj “depërtojnë” në të. Por kjo taktikë, edhe pse e zakonshme, është pak e shtrenjtë pasi gati 50% e parfumit përfundon në dysheme.

Gjithashtu mos harroni të vendosni gjithmonë parfumin para se të vendosni bizhuteri tuaj pasi disa parfume lënë njolla në bizhuteri të tilla si perlat dhe metalet.

Shijoni flokët

Pak parfum në flokë është një mënyrë e mirë për të lënë një aromë të mrekullueshme në kalimin tuaj. Por kini kujdes dhe bëjeni atë vetëm kur flokët tuaj janë të freskët pasi vajrat natyralë ose ndonjë produkt stilues ndikon në erë. Gjithashtu sepse parfumi ka alkool dhe mund të thajë flokët, vendoseni me masë dhe nga distanca.

Si ta bëni parfumin të zgjasë më shumë?

Ekzistojnë disa truke që lejojnë që parfumi juaj të bëhet më efektiv dhe të mos “pastrohet” pas 2-3 orësh. Për shembull një aromë zbehet shpejt kur zona e lëkurës është e thatë. Vendosni pak krem ​​hidratues para parfumit tuaj dhe do të shihni që do të zgjasë më shumë. Pikat e parfumit do të ngjiten në vazelinë në vend që të zhyten në poret tuaja, kështu që nuk do të keni nevojë për një aplikim të dytë gjatë ditës!

Një mënyrë tjetër efektive është të vendosni locionin tuaj aromatik para aromës dhe më pas të bëni një spërkatje sipër. Kombinimi i produkteve do të ndihmojë aromën të ruajë plotësinë e saj dhe do të zgjasë për tërë ditën. l.k/abcnews.al