Dikur u cilësua si vajza më e bukur në botë, si duket sot vogëlushja franceze

schedule13:56 - 6 Gusht, 2021

schedule 13:56 - 6 Gusht, 2021

Thylane Blondeau ishte vetëm 10 vjeçe, kur u cilësua si vajza më e bukur në botë. Tashmë, francezja është 20 vjeçe dhe është një modele e suksseshme.

Ajo e filloi karrierën në modelim kur ishte vetëm 4 vjeç dhe shtatë vjet më vonë, prindërit dhe përfaqësuesit e saj patën shumë polemika për faktin që e lejuar atë të shfaqej në një xhirim të Vogue që në një moshë të vogël.

Në ditëlindjen e saj të 16 -të, Blondeau u bë ambasadore e markës “L’Oréal Paris”. Ajo gjithashtu mban një jetë aktive në Instagram./abcnews.al