Digjet gjatë natës një automjet në Sarandë

schedule09:06 - 27 Shkurt, 2021

schedule 09:06 - 27 Shkurt, 2021

Një automjet, në pronësi të shtetasit F. G, është djegur pothuajse plotësisht gjatë natës.

Automjeti tip “Benz” me targa SR 6605 B, ndodhej i parkuar përpara një biznesi në fshatin Gjashtë, të Sarandës.

Ende nuk dihen shkaqet e djegies. Ndërkohë Policia, e cila u ndodh në vendngjarje ka nisur hetimet për të zbardhur arsyet dhe autorët e kësaj ngjarje.

Informacion-Më datë 27.02.2021, rreth orës 00:32, në fshatin Gjashtë, Sarandë, ka rënë zjarr dhe është djegur plotësisht mjeti tip “Benz”, në pronësi të shtetasit F. G, ku ka vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

/abcnews.al/