“Diego Simeone në dyshim? Kur shkarkuan edhe Valverden që ishte i pari… “
Albert Celades, trajneri i Valencias

16:37 | 13/02/202016:370

Valencia-Atletico Madrid është sfida më e bukura e javës së 24-t në La Liga. Trajneri i vendasve, Albert Celades është ndalur te homologu Simeone në konferencën e tij për shtyp. “Colchoneros” nuk po zhvillojnë një sezon pozitiv dhe pozitat e trajnerit argjentinas janë lëkundur.

Celades e vlerëson jashtë mase Simeonen dhe habitet nga këto zëra. Gjithsesi, timonieri i Valencias sjell shembullin e Valverdes, i cili u pushua nga puna nga drejtuesit e Barcelonës e datë 13 janar.

Simeone është një trajner i madh. Ai ka arritur gjëra të pabesueshme këto vite me Atletico Madrid. Unë nuk arrij ta kuptoj si mund të vihet në diskutim një si ai, por kjo është puna jonë. Mjafton të mendosh faktin që Ernesto Valverde u shkarkua nga Barcelona në momentin që ndodhej në vend të parë“, deklaron Albert Celades. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono