“Diego pinte alkool dhe pilula gjumi”, deklarata shokuese në gjykatë

schedule15:56 - 17 Shkurt, 2021

schedule 15:56 - 17 Shkurt, 2021

Ndërsa muajt kalojnë, bëhen të ditura më shumë detaje rreth vdekjes së legjendës Diego Armando Maradona. Hetimi që po kryhet në Argjentinë ka nxjerrë në dritë dëshminë tronditëse të Griselda Morel, psiko-pedagoge e djalit të vogël të yllit të futbollit, Dieguito Fernando.

“Monona (kuzhinierja e Maradonës) filloi të na tregonte se, për shembull, një nga rojet do të shtypte pilulat dhe do t’i fuste në birrë që ai të flinte natën. Meqenëse Diego nuk flinte, ai e bëri atë me pilula me kërkesë të Diegos. Gjithçka ishte kërkesa e Diegos. Nëse Diego ngrihej në 9 të mëngjesit dhe kërkonte birrë, ata ia jepnin atë”, deklaroi Morel para gjykatësve.

“Një të dielë kujdestari po bënte Barbecue dhe Charly (ish-gruaja e Diegos) po pinte verë me Diegon në tryezën e drekës. Verónica (ish-partnere e Diegos) priti që Diego të shkonte në tualet dhe foli me Charly dhe i tha pse i dha verë, se nuk kishte pse t’ia jepte. Ai i tha asaj se ishte vetëm një pije dhe ajo i tha se ai nuk ishte shoku i saj, por një punonjës.

 

Shtëpia e Diegos ishte gjithmonë e ndyrë, e neveritshme, e gjitha e çrregullt, frigoriferi ishte një rrëmujë. Verónica e dërgoi Charlyn të vendoste disa binarë mbështetës sepse ai nuk e mbante veten në banjë”, u shpreh Morel. /abcnews.al