Di Biagio: Dybala ka ndryshuar qëndrim që kur iu bashkua Romës, tani është i lumtur

schedule13:12 - 30 Shtator, 2022

schedule 13:12 - 30 Shtator, 2022

Gigi Di Biagio, trajner dhe ish-lojtar i Romës, ka dhënë një intervistë për “Gazzetta dello Sport” duke iu përgjigjur një pyetje për Paulo Dybala.

“Qëndrimi është i ndryshëm nga ai i muajve të fundit te Juventus. Ai është argjentinas, ka nevojë për ngrohtësi dhe Roma do emocion dhe emocion. Romë është e përshtatshme për të, ai është i lumtur dhe dëshiron të argëtohet.

Ai ka një teknikë të shkëlqyer që i lejon atij të bëjë gjithmonë një ndryshim.”/ h.ll/abcnews.al