Dhunë, drogë dhe prerje e paligjshme pyjesh, një i arrestuar, një në kërkim dhe tre të proceduar në Shkodër

schedule13:56 - 24 Shtator, 2023

schedule 13:56 - 24 Shtator, 2023

Një person ka rënë në pranga, një është shpallur në kërkim ndërsa tre të tjerë janë proceduar në gjendje të lirë në Shkodër për vepra të ndryshme penale. Një 47 vjeçar u arrestua pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij.

Dy të tjerë, 33 dhe 60 vjeç janë proceduar në gjendje të lirë pasi janë konfliktuar fizikisht me njëri-tjetrin në lagjen “Skënderbeg”. Edhe një 22 vjeçar është proceduar pasi iu gjet kanabis.

Në kërkim është shpallur një 21 vjeçar pasi është konstatuar duke transportuar dru zjarri të prera në mënyrë të paligjshme dhe kur ka parë shërbimet e policisë është larguar menjëherë./abcnews.al