Dhimbje koke për Brazilin, mbrojtësi dëmtohet dhe do të mungojë ndaj Kamerunit

schedule17:35 - 29 Nëntor, 2022

schedule 17:35 - 29 Nëntor, 2022

Mbrojtësi i Brazilit dhe i Juventusit, pas Danilos, edhe Alex Sandro ka pësuar një dëmtim në ndeshjen ndaj Zvicrës.

Pas analizave, është mësuar se ai ka pësuar një dëmtim muskular.

Këtë gjë e ka bërë të ditur mjeku i “Seleçao”, Rodrigo Lasmar, i cili tha se Alex Sandro dhe Neymar nuk do të jenë për ndaj Kamerunit./h.ll/abcnews.al