Dëshmitari X në çështjen “Xhafaj”/ Fevziu në ABC News

schedule22:45 - 17 Maj, 2018

schedule 22:45 - 17 Maj, 2018

Për gazetarin Blendi Fevziu publikimi i identitetit të dëshmitarit X nga Partia Demokratike, është një komplikim i ngjarjes dhe një pikëpyetje e madhe. I ftuar në studion e ABC News ai tha se tashmë organet ligjvënëse e kanë më të lehtë të bisedojnë me personin.

Sipas tij Fatmir Xhafa duhet të kishte dhënë dorëheqjen për të lehtësuar hetimet. /abcnews.al