Dënohet me 10 vjet burg Olesia Duka, u mori miliona biznesmenëve

schedule12:29 - 8 Mars, 2019

schedule 12:29 - 8 Mars, 2019

Gjykata e Durrësit ka dënuar me 10 vjet heqje lirie stomatologen Olesia Duka, e cila përmes mashtrimit u ka marrë disa miliona euro biznesmenëve në Durrës dhe Tiranë.

Mësohet se Duka ka përfituar nga ulja e dënimit me 1/3, pra nga 15 vite heqje lirie u dënua me 10 vite pasi ka pranuar akuzat.

Gjykata njohu edhe borxhet që stomatologia ju ka marrë biznesmenëve përmes mashtrimit.

Duka u arrestua vitin e kaluar, pas denoncimit të parë të bërë në prokurori nga pronari i një zyre këmbimi valutor dhe agjencie udhëtimi.

Nëpërmjet mashtrimit ajo ka mundur t’i marrë afro 900 mijë euro, ndërsa të njëjtin fat patën edhe disa biznesmenë të tjerë. /abcnews.al