Dëmtimi kundër Napolit fatal, lojtari i Liverpool mbyll vitin

14:16 | 29/11/201914:160

Liverpool nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 kundër Napolit në “Anfield”. Kampionëve në fuqi u mjafton të mos humbasin ndeshjen e fundit përballë Salzburg në Austri për t’u kualifikuar më tej në Champions League.

Fabinho pësoi një dëmtim përballë ekipit italian dhe do i duhet të qëndrojë disa kohë pushim. Goal raporton se braziliani ka mbyllur këtë vit, teksa sipas Daily Mail lojtari do të mungojë rreth 6 javë.

26-vjeçari dëmtoi ligamentin dhe ka nisur fazën e rikuperimit. Një mungesë e madhe për Jurgen Klopp, pasi Fabinho po kalonte një formë fantastike dhe ishte kthyer në një pikë kyçe të ekipit të Liverpool. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono