David Beckham nuk ndalet, Modric në “radarin” e Inter Miami

schedule08:11 - 25 Shtator, 2023

schedule 08:11 - 25 Shtator, 2023

Luka Modric është lidhur së fundmi me një kalim në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, më saktësisht te ekipi i Inter Miamit.

Me vetëm një vit të mbetur në kontratën e tij aktuale me Real Madridin, 38-vjeçarit i është ofruar mundësia për të luajtur së bashku me Lionel Messin.

Sipas raportimeve të fundit, është pronari i Inter Miamit, David Beckham, ai i cili po përpiqet që ta joshë kroatin që ti bashkohet ekipit të tij, të cilët më herët kanë qenë të interesuar edhe për Luis Suarez.

Pikëpyetja më e madhe është nësë Inter Miamit do ti lejohet një operacion i tillë, për shkak të fair-play financiar.

Messi, Jordi Alba dhe Busquets që të gjithë kaluan në qytetin e Floridas pas një aventure të suksesshme në Evropë./h.ll/abcnews.al