Dani Olmo do të jetë nënshkrimi i parë i Barcelonës në 2022

schedule14:06 - 19 Shtator, 2021

schedule 14:06 - 19 Shtator, 2021

Barcelona fillon të shohë dritë në fund të tunelit pas largimit të Leo Messit dhë konkurencës më të mëdhenjtë e Evropës parsa i përket nënshkrimeve. Tani është në gjendje të fillojë të shtojë asete nga tregu i ardhshëm dimëror.

Katalanasit kanë një marrëveshje me Dani Olmon, i cili ishte afër zbarkimit në Barcelonë, por për shkak të problemeve me pagat, nënshkrimi i tij u shty.

Laporta ka gjithçka të lidhur me futbollistin dhe tashmë është duke negociuar me Leipzig, i cili transferoi Moriba verën që lam pas.

Olmo do të arrijë në janar 2022 për t’u bërë nënshkrimi i patë i vitit të ardhshmën, duke u zotuar për katër sezone e gjysmë, domethënë deri në qershor 2026. Operacioni do të realizohet për 50 milion euro. Marrëveshja do të shpallet në javën e parë të vitit të ri dhe do të jetë “dhurata” për tifozët. /abcnews.al/