Dalin fotot e rralla nga vizita e Duçes në Shqipëri, çfarë i ndodhi diktatorit italian kur u largua

schedule11:52 - 24 Gusht, 2021

schedule 11:52 - 24 Gusht, 2021

Pushtimi italian i Shqipërisë më 7-12 prill 1939 ishte një fushatë e shkurtër ushtarake nga Mbretëria e Italisë kundër Mbretërisë së Shqipërisë. Konflikti ishte rezultat i politikave imperialiste të diktatorit italian Benito Musolini.

Ky i fundit erdhi edhe vetë për ta vizituar vendin tonë dhe vizita e tij ka përfunduar në mënyrë sa të papritur aq edhe komike, pasi makina e tij ka mbetur në llucë.

Më poshtë do të gjeni, fotot e rralla që tregojnë Duçen kur pritet në Shqipëri nga një grup i vogël fshatarësh./abcnews.al