Dalin fotot e 3 shqiptarëve që terrorizuan Vjenën

schedule18:25 - 5 Nëntor, 2020

schedule 18:25 - 5 Nëntor, 2020

Ministri i Punëve të Brendshme të Austrisë, Karl Nehammer deklaroi se janë arrestuar 15 persona për sulmin terrorist të mbrëmjes së të hënës në Vjenë.

Kujtim Fejzullai

Mediat austriake theksojnë se rrjeti kriminal është i shtrirë në të gjithë Evropën. “Në Zvicër janë arrestuar dy persona të cilët besohet se kanë lidhje me sulmin”.

Arijanit F.

Tre shqiptarët e përfshirë në sulmin terrorist janë Kujtim Fejzullai me origjinë shqiptare nga Maqedonia, që u vra nga policia, Argjend G. 22 vjeç dhe Arijanit F. 21-vjeç.

Argjend G.

Të gjithë të dyshuarit janë të moshës nga 16 deri në 28 vjet dhe kanë jetuar në Vjenë. Nga sulmi terrorist në Vjenë mbetën të vdekur dhe plagosur duke terrorizuar edhe njëherë të gjithë Europën./ db/Abcnews.al