Dalin datat zyrtare të merkatos verore dhe dimërore

schedule15:37 - 18 Maj, 2022

schedule 15:37 - 18 Maj, 2022

Merkatoja në futboll është një fazë disa ditore shumë e pritur nga të gjithë.

Tifozët e futbollit presin me padurim që ekipet e tyre të bëjnë blerje të favorshme, klubet shohin të rregullojnë ekonominë dhe për të përforcuar ekipin.

Datat e merkatos së transferimeve janë zyrtarizuar. Merkatoja verore do të zhvillohet nga 1 korriku deri më 1 shtator.

Ndërsa merkatoje dimërore do të jetë nga data 2 janar deri më 31 janar./h.ll/abcnews.al