Crouch: Pashë Ronaldon mes birrave, s’e kishte idenë që isha futbollist

schedule09:24 - 2 Maj, 2020

schedule 09:24 - 2 Maj, 2020

Ronaldo fenomeni ishte një futbollist gjenial dhe për shumë tifozë më i miri absolut i historisë. Peter Crouch ka treguar për Daily Mail një histori të bukur në lidhje me brazilianin. Ish-sulmuesi anglez u takua vetëm një herë të vetme me Ronaldo origjinalin. Ndodhi në plazh, aty ku ky i fundit po zbavitej me alkool dhe një bukuroshe pranë tij.

Vetëm një herë jam takuar me Ronaldon, të them të drejtën. Isha me pushime në Ibiza dhe e pashë në plazh. Ai ishte i zënë me shishet e tij të birrës, kishte edhe një tavull duhani. Sapo mbaronte një pije, top modelja që kishte me vete i sillte tjetrën.

Ishte një mundësi joshëse për t’u prezantuar me të, nuk e humba si rast. Shpresoja të thoshte: ‘Oh, po ti je Crouch’. Ai nuk ia kishte fare idenë se kush isha, nuk e dinte se isha edhe unë një futbollist. Bëra një foto me të dhe u largova. Do të kishte qenë e jashtëzakonshme të kisha luajtur përkrah tij”, deklaron ish-sulmuesi anglez. /abcnews.al