Ç’po ndodh me Instagramin? Përdoruesit humbin followers-at dhe po u mbyllen llogaritë

schedule15:13 - 31 Tetor, 2022

schedule 15:13 - 31 Tetor, 2022

Platforma e mediave sociale në pronësi të Meta, Instagram, raportohet se po përballet me probleme në versionet e saj të aplikacionit dhe desktopit. Sipas raporteve të përdoruesve të verifikuara nga TechCircle, furnizimi i Instagram në aplikacionet e tij iOS dhe Android nuk po ngarkohet.

Në momentin që tentojnë të hyjnë në Instagram, përdoruesit përballen me një njoftim nga Instagrami se llogaria e tyre është mbyllur. Një frekuencë në rritje për këtë problem është vërejtur në gjurmuesin e shërbimeve të teknologjisë publike, Down Detector në 24 orët e fundit.

Ndërkohë faqet e mëdha po vërejnë se qindra followers po i ikin në pak minuta gjë që është mjaft shqetësuese për individ të cilët e kanë këtë rrjet edhe fitimprurës apo punën e tyre të parë. /abcnews.al