Coutinho pranë transferimit në Premier League

schedule08:28 - 29 Nëntor, 2021

schedule 08:28 - 29 Nëntor, 2021

Braziliani Philipe Coutinho duket gjithnjë e më larg ekipit katalanas.

29-vjeçari ende nuk ka gjetur formën e tij më të mirë që pas largimit nga Liverpool edhe Xavi mendohet se nuk e konsideron si titullar.

Mundësia që ai të largohet në merkaton e janarit është shumë e madhe dhe për brazilianin është i interesuar Neëcastle deri më tani. Klubi anglez dyshohet se do të jetë destinacioni tij i ri por ende nuk është paraqitur një ofertë zyrtare për të./h.ll/abcnews.al