Coronavirus, Basha: Today is the time for experts to speak

15:40 | 24/02/202015:400

In a statement to the media, the DP leader have talked about the spreading of the coronavirus.

Basha also said that today is the time for doctors and specialists to speak.

“Today we have had meetings with the most important experts on epidemic diseases.

It needs to be drawn up a detailed plan with concrete measures.

Should be established a register of persons coming from endangered areas and also to be checked.

Our country has very good doctors and experts who have all the skills to manage the situation if it is given the necessary support.

I urge citizens please do not neglect any signs. The DP is monitoring the situation in every component of it, our duty is to serve to the citizens, stated Basha./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono