Conference League: Të gjitha rezultatet

schedule21:06 - 15 Shtator, 2022

schedule 21:06 - 15 Shtator, 2022

U luajtën duke filluar nga ora 18:45, tetë sfidat e grupeve E, F, G dhe H ku u shënuan në total plot 26 gola. Ballkani i Ilir Dajës u mposht nga çekët e Slavias së Pragës me rezultatin 3-2, teksa Bazeli i Taulant Xhakës fitoi me rezultatin 0-1 në transfertë ndaj Zalgiris.

Europa-Conference-League:

Në sfidat e tjera, ishin Dnipro, AZ Alkmar, Sivaspor, Djugarde, Gent dhe Pynik që festuan. Vlen të theksohet se nuk u regjistrua asnjë barazim në këto duele.

REZULTATET LIVE

GRUPI E

Apollon-Dnipro1 1-3
AZ Alkmar-Vaduz 3-1

GRUPI F

Djugarden-Molde 3-2
Gent-Shamrok Rovers 3-0

 

GRUPI G

CFR Kluzh-Sivaspor 0-1
Slavia Pragë-Ballkani 3-2

 

GRUPI H

Zalgiris-Bazel 0-1
Pjunik-Slovan Bratislava 2-0