Conference League: Renditjet pas ndeshjeve të darkës

schedule23:11 - 15 Shtator, 2022

schedule 23:11 - 15 Shtator, 2022

Ndeshjet e darkës në Ligën e Konferencës kanë nxjerrë në pah përsëri skuadrat pretendente për kualifikimin e mëtejshëm të cilat në pjesën më të madhe të rasteve janë në kontrollin e grupit përkatës në këtë turne.

Ajo që bie në sy është disfata e Fiorentinës në Stamboll ndaj Bashakshehir, ku golat e Gurler (2) dhe Traore, ia bënë më të thjeshtë punën turqve të cilët kryesojnë Grupin A.

GRUPI A
Bashakshehir-Fiorentina 3-0
RFS-Harts 0-2

GRUPI B

FCSB-Anderleht 0-0
Silkeborg-Uest Hem 2-3

GRUPI C
Hapoel Ber Sheva-Vijareal 1-2
Leç Poznan-Austria Vjenë 4-1

GRUPI D
Këln-Slovaçko 4-2

Partizan Beograd-Nicë 1-1.