Çmenduri në rrugët e Shqipërisë, makina ecën kundravajtje, rrezikon jetët e udhëtarëve

schedule18:46 - 28 Maj, 2022

schedule 18:46 - 28 Maj, 2022

Papërgjegjshmëria e drejtuesve të mjeteve në Shqipëri duket sikur është kthyer në diçka normale, ku jo pak herë shohim makina që lëvizin me shpejtësi të lartë, apo dhe në krah të kundërt, duke vënë në rrezik jetën e udhëtarëve të tjerë apo dhe kalimtarëve.

Video e mëposhtme është xhiruar në autostradën Tiran-Elbasan, ku një makinë tip “Ford” lëviz në korsinë e gabuar, duke u kthyer në një rrezik për të gjitha mjetet e tjera që i vijnë përballë.

Për më shumë ndiqni videon: