Chelsea nuk ndalet, zyrtarizon transferimin e Carney Chukwuemeka

schedule12:35 - 4 Gusht, 2022

schedule 12:35 - 4 Gusht, 2022

Chelsea nuk ka të ndalur, ku pas Raheem Sterling nga Manchester City dhe Kalido Koulibaly, tashmë kanë zyrtarizuar edhe Carney Chukwuemeka nga Aston Villa.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ku tregohet se palët kanë firmosur një kontratë 6-vjeçare.

Transferimi i 18-vjeçarit i ka kushtuar bluve të Londrës 15 milonë funte plus 5 të tjera në formë bonusesh.

“Carney Chukwuemeka ka rënë dakord për kushtet e një kontrate gjashtëvjeçare me Chelsean dhe ka përfunduar transferimin e tij nga Aston Villa”, thuhet në njoftim.

/f.a/abcnews.al