Chelsea nuk e harron mundësinë e kthimit të Eden Hazard

schedule16:47 - 23 Tetor, 2021

schedule 16:47 - 23 Tetor, 2021

Chelsea e di se mund të gjejë një ujdi nëse përpiqet të fitojë Eden Hazard. Real Madridi, i dëshpëruar me futbollistin, i cili nuk po kap nivelin e duhur, do të pranonte largimin e tij për të shpëtuar nga paga e tij edhe nëse ai nuk rikuperonte atë që investoi për të.

Kjo synohet të përdoret nga entiteti londinez, i cili do të paraqiste një ofertë prej 50 milionë euro për kthimin e belgut në Stamford Bridge.

5 gola dhe 9 asistime në 51 ndeshje të luajtura me “galaktikët” është përmbleshja e belgut që kur mbërriti në Bernabeu.

Edhe pse largimi i tij nuk parashikohet në mes të sezonit, gjithçka do të jetë ndryshe duke menduar për sezonin e ardhshëm dhe kjo është diçka që tashmë do t’i ishte transmetuar nga Real Madrid agjentit të lojtarit. Nëse nuk ndryshoni rrënjësisht performancën, lamtumira tij do të jetë e pakthyeshme. r.t/abcnews.al