Champions nuk ndalet, sytë nga Barcelona-Inter

schedule08:30 - 2 Tetor, 2019

schedule 08:30 - 2 Tetor, 2019

Magjia e Champions League vijon. Pas spektaklit të ditës së djeshme, mbrëmja e sotme sjell disa ndeshje mjaft interesante. Padyshim kryesfida është Barcelona-Inter, që luhet prej orës 21:00. Dy prej ndeshjeve luhen më herët: Genk-Napoli dhe Slavia Pragua-Borusia Dortmund.

Liverpool-Salzburg është një takim interesant. Haaland do provojë veten ndaj një ekipi “big”, Sigurisht skuadra e Klopp është favorite dhe pas humbjes në takimin e parë me Napolin, uria është e madhe për të triumfuar. Në fakt është detyrim.

Chelsea luan në transfertë kundër Lillë, ndërkohë që ndeshje të hapura janë Valencia-Ajax, RB Leipzig-Lyon dhe Zenit-Benfica. Takime të paparashikueshme, mes skuadrave që nuk kanë diferenca të mëdha.

CHAMPIONS LEAGUE –FAZA E GRUPEVE

E mërkurë, më 2 tetor, ora 18:55
Genk-Napoli
Slavia Prague-Dortmund

E mërkurë, më 2 tetor, ora 21:00
Barcelona-Inter
Lille-Chelsea
Liverpool-Salzburg
RB Leipzig-Lyon
Valencia-Ajax
Zenit-Benfica

/abcnews.al