Çfarë po ndodh në Jug, RENEA blindon Sarandën dhe Vlorën

22:56 | 22/01/202022:560

Forcat e Policisë kanë blinduar këtë mbrëmje jugun e vendit.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se forca policore të FNSH dhe ato të Sarandes janë në kontroll për persona të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale, edhe për personat si përdorues dhe trafikantë të lëndëve narkotike.

Po ashtu RENEA ka ushtruar kontrolle edhe në Vlorë. Mësohet se pika kontrolli janë ngritur në akset kryesore, hyrëse dhe dalëse të qytetit.

Sakaq, prej dy ditësh RENEA dhe policia e Vlorës janë përqendruar ne aksion, kontrolle në automjete dhe lagje të qytetit. Kontrolle edhe ne fshatra. Gjate mëngjesit të sotëm kontrollet kanë qenë në Selenicë, ndërsa kontrolle një ditë më parë ka patur edhe në fshatra të tjerë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono