Çfarë po ndodh në Fier? Blindohen rrugët e qytetit, kontrolle në çdo makinë me xhama të zinj

schedule22:03 - 20 Maj, 2022

schedule 22:03 - 20 Maj, 2022

Policia e Rendit dhe ajo e qarkullimit rrugore në Fier po kryejnë mbrëmjen e sotme kontrolle intensive në çdo automjet që kanë xhama të zinj si edhe kontrolle për përdoruesit e alkoolit.

Sipas burimeve të abcnews.al pranë policisë së Fierit, kontrollet po bëhen në kuadër të një aksion tre ditor që do të ketë në objektiv gjithë shkelësit e rregullave të qarkullimit rrugor, në veçanti përdoruesit e alkoolit dhe personat që lëvizin me automjete të dyshimta.

Po këto burime thanë për  abcnews.al, se masat e shtuara janë si përgjigje e aksidenteve ditët e fundit në Fier.

Aksidenti i mbrëmjes së sotme në kthesën e Pojanit e ka detyruar policinë e Fierit të dalë në kontrolle te befasishme në të gjitha akset rrugore.

/abcnews.al/