Çfarë ndodhi në ajër? Avioni Nice-Tiranë bën ulje emergjente në Brindisi

schedule15:00 - 29 Maj, 2022

schedule 15:00 - 29 Maj, 2022

Moti i keq që ka përfshirë këtë të diel vendin ka sjellë probleme në aeroportin e Rinasit, duke e bërë të pamundur uljen e avionëve në pistë.

Për shkak të kushteve të vështira atmosferike, avioni i nisur nga Nice, Francë dhe me destinacion Tiranën, nuk ka mundur të prekë tokën shqiptare. Avioni është detyruar të bëjë ulje emergjente në Brindisi, Itali.

Sakaq, edhe një tjetër avion i nisur nga Dortmundi, Gjermani me destinacion aeroportin “Nënë Tereza” bëri ulje emergjente në Bari të Italisë. /abcnews.al