Çfarë i ndodhi shpresës? “Memory” sjell rrugëtimin nga koalicioni te ndarja mes VV-LDK-së

schedule18:23 - 29 Nëntor, 2020

schedule 18:23 - 29 Nëntor, 2020

Nënshkrimi i koalicionit mes Vetëvendosjes dhe LDK-së u cilësua si i shumëpritur për qeverinë e re që doli nga zgjedhjet e tetorit të vitit të kaluar në Kosovë.

Por si shkuan palët deri te marrëveshja dhe ndarja? “Çfarë i ndodhi shpresës?” Ndiqni dokumentarin e “Memory” të realizuar nga Baton Haxhiu si cdo të diel në “ABC”.

Më poshtë dokumentari i plotë: