Çfarë i ndodh trupit tonë nëse gëlltisim çamçakëz

schedule08:07 - 5 Tetor, 2021

schedule 08:07 - 5 Tetor, 2021

Na ka ndodhur të gjithëve të gëlltisim të paktën një herë një çamçakëz. Por a e dini se çfarë problemesh shkakton?

Nëse gëlltisni një sasi të madhe çamçakëz për një periudhë të shkurtër kohore mund të bllokojë traktin digjestiv.

Sipas mjekëve, nëse sasia e çamçakëzit është e madhe dhe shumë e ngurtë mund të shkaktojë pothuajse të njëjtat probleme në stomak siç mund të shkaktojë gëlltitja e ndonjë monedhe./abcnews.l