Çfarë është “Service95”? Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

schedule14:29 - 24 Nëntor, 2021

schedule 14:29 - 24 Nëntor, 2021

Dua Lipa ka njoftuar lansimin e Service95, një platformë që do të përfshijë një buletin javor, faqe interneti dhe podcast. Duke folur për British Vogue, këngëtarja 26-vjeçare e përshkruan sipërmarrjen e saj të re si një “shërbim në stil, kulturë dhe shoqëri”.

Buletini do të paraqesë rekomandime nga vetë Lipa, duke përfshirë gjithçka, nga udhëtimet, muzika, ushqimi dhe librat. “Fotografitë e mia janë një blog për jetën time. Tani do të ketë një faqe interneti ku njerëzit mund të shkojnë dhe të kërkojnë në të vërtetë gjithçka.“, tha Dua.

Dua Lipa

Ajo planifikon të përdorë Service95 për të nxjerrë në pah kauzat filantropike për të cilat ajo kujdeset. Krahasimet me Goop të Gwyneth Paltrow, e cila e nisi si një buletin falas me email që përmban rekomandimet e aktores duken të pashmangshme, por megjithëse universi i Dua-s do të prekë bukurinë dhe mirëqenien.

Foto: Emma Summerton

“Do të ketë shumë zëra të ndryshëm, artikuj interesantë dhe shënimin tim personal për atë që kam bërë dhe çfarë kam zbuluar,” shpjegon këngëtarja. Service95 do të lansohet në fillim të vitit 2022, pikërisht kur ajo përgatitet të nisë turneun e saj botëror Future Nostalgia.

Imazhi mund të përmbajë Ekran Electronics PC Kompjuteri i personit njerëzor Ekrani i ekranit të laptopit dhe ekran LCD

/abcnews.al