Çekiçi shënon sërish, i mohon fitoren Bologna-s

schedule15:29 - 12 Tetor, 2019

schedule 15:29 - 12 Tetor, 2019

Endri Çekiçi po kalon një formë shumë të mirë me Olimpija Ljubjana. Mesfushori me tipare sulmuese ka shënuar sot golin e radhës me ekipin slloven dhe e ka bërë diçka të tillë ndaj një ekipi të Serie A.

Pogradecari i ka shënuar skuadrës së Bologna një minutë para përfundimit të ndeshjes, duke bërë që kjo sfidë miqësore të përfundonte në barazim 2-2. Çekiçi, i cili ka pasur disa shqetësime të vogla fizike së fundmi, u aktivizua në minutën e 76-të të ndeshjes.

Në kampionatin slloven ai luan rregullisht, teksa është aktivizuar në 10 ndeshje si titullar. Këtë sezon ai ka shënuar katër gola në kampionat. Olimpija Ljubjana e transferoi Çekicin janarin e shkuar dhe ai shpërtheu menjëherë, duke shënuar 6 gola në 9 takime në kampionat.

BOLOGNA-OLIMPIJA LJUBLJANA 2-2
Shënues:  Palacio 5′, Poli 80′ /  Lupeta 68′, Ccekicci 89′

BOLOGNA: Da Costa (55′ Sarr); Mbaye (72′ Lunghi), Corbo (56′ Dijks), Denswil (69′ Bani), Paz (81′ Visconti); Dzemaili (72′ Rocchi), Schouten (56′ Sansone), Soriano (64′ Mazza); Orsolini (30′ Juwara), Santander (85′ Koutsoupias), Palacio (46′ Poli). All.: Mihajlovic.

OLIMPIJA LJUBLJANA: Orbanic; Boakye, Bagnack, Samardzic (46′ Gorenc), Jurcevic (56′ Andrejasic); Knezevic (46′ Putincanin), Tomic, Menalo (76′ Kregar); Savic (76′ Ccekicci); Lupeta, Vukusic (44′ Kidric). All.: Hadzic.

/abcnews.al