Cassano nuk kursehet: Lojtarët e Juventusit fitojnë nga 10 milion euro dhe nuk bëjnë asgjë

schedule12:40 - 2 Nëntor, 2021

schedule 12:40 - 2 Nëntor, 2021

Antonio Cassano shpërtheu kundër lojtarëve të Juventusit dhe gjithashtu kundër udhëheqjes së bordit. “Lojtarët që fitojnë nga 6 deri në 10 milionë janë thith, nuk marrin asnjë përgjegjësi . I vetmi që ka bërë diçka ndryshe është Dybala, ai ishte i vetëm për të krijuar. Cuadrado është një lloj tjetër lojtari, nuk mundem edhe mendoni se Bentancur është i tillë. Rabiot? Pronar në Francë dhe më pas në Juve? Alex Sandro, Chiellini, Bonucci, Arthur, Danilo…”.

Ajo që po shohim është e padenjë. A e meritojnë tifozët e Juventusit? Këtu duhet të punoni shumë. Performanca e Juventusit, për shkak të statusit që ka, është më e keqja në Evropë. Nuk ka entuziazëm. Nuk jemi në të 80-at. Juve ka mbajtur poste drejtuese, për çfarë? Ata janë atje për të menaxhuar dhe shoqëruar një rrugë “.

Juventusi bëri një nisje katastrofike të sezonit në Serie A, ku më pas e mori disi veten, por duket se ajo situatë po rikthehet sërish. Humbja në Verona ka ndezur sërish sirenat e alarmit te”bardhezinjtë”. r.t/abcnews.al