Busquets drejt largimit, Barcelona bën “gati” argjentinasin

schedule17:25 - 14 Dhjetor, 2022

schedule 17:25 - 14 Dhjetor, 2022

Epoka e Busquets në mesfushën e Barcelonës duket se po shkon drejt fundit dhe pavarësisht numrit të madh të talenteve, që “la masia” prodhon sërish “blaugranët” nuk ndalen në tregun e lojtarëve.

Ky rast nuk mund të rri pa përjashtuar, ku “katalunjasit” kanë vënë nën “shënjestër” talentin e Boca Juniors, Alan Varela.

I njëjtë në lojës me Busquets, por më i shpejtë dhe rezistent, 21-vjeçari do t’i kushtojë Barcelonës thjesht 15 milionë euro, shifër kjo lehtësisht e përballueshme nga gjigandët spanjoll. /i.m /abcnews.al