Burri viziton 67 bare në 24 orë për të thyer rekordin botëror

schedule14:19 - 20 Shtator, 2022

schedule 14:19 - 20 Shtator, 2022

Një anglez theu një rekord botëror Guinness duke pirë një pije në 67 lokale të ndryshme për 24-orë.

Nathan Crimp, 22 vjeç, mori rekordin për shumicën e lokaleve të vizituara në 24 orë, dhe ai përfundoi duke vizituar 67 bare në zonën e Brighton, në hapësirën prej rreth 17 orësh.

Crimp, i cili shoqërohej nga disa miq, synoi të mposhtte rekordin prej 56 baresh, i cili u vendos nga Gareth Murphy gjatë 10 orësh në Cardiff, Uells, në fillim të këtij viti.

“Ishte lehtësisht gjëja më e vështirë që kam bërë ndonjëherë. E nënvlerësova plotësisht se sa e vështirë do të ishte në të vërtetë,” tha Crimp për Liverpool Echo.

“Plani ishte që të përpiqesha ta mbaja të kthjellët për 25 lokalet e para, por kjo doli nga dritarja në 15 lokale. Më duhej ta përzieja pak, u përpoqa të pi alkool në një dhe pije joalkoolike në një tjetër duke u përpjekur për ta larguar atë,” shtoi ai.

Rregullat e Guinness kërkonin që Crimp të pinte një pije në çdo pijetore dhe të mblidhte prova, duke përfshirë faturat dhe nënshkrimet e dëshmitarëve.

“Pjesa më e vështirë ishte të shkoje vazhdimisht në tualet, gjë që merrte shumicën e kohës,” tha Crimp./abcnews.al