“Bum” lëvizjesh në merkato, 4 futbollistë zyrtarizohen në Kategorinë e Parë

schedule20:55 - 21 Janar, 2020

schedule20:55 - 21 Janar, 2020

Dita e sotme ka qenë e ngarkuar për Kastriotin dhe Dinamon. Dy klubet e Kategorisë së Parë kanë zyrtarizuar brenda pak minutash plot 4 futbollistë. Kastrioti zyrtarizoi firmat e Indrit Prodanit dhe Franci Lenës, ndërsa Dinamo nënshkroi me Turhanin dhe Camara.

Njoftimi i Dinamos:

Zyrtare/ Xhuljan Turhani vishet Blu!

Mbrojtësi 23-vjeçar i lindur në Elbasan, ka firmosur pasditen e sotme në prani të zyrtarit të klubit, Ermal Barushi, kontratën që do ta mbajë të lidhur me klubin blu në vazhdim.

Turhani vjen nga ekipi i Turbinës, ndërsa më parë ka qenë pjesë e Kamzës, Shkumbinit, Llapit dhe Vorës.

Zyrtare/ Issiaga Camara është përforcimi i radhës për Dinamon!

Mesfushori 26-vjeçar me kombësi nga Guinea, ka gjetur akordin me drejtuesit dhe ka firmosur kontratën që e bën pjesë të 18 herë kampionëve të vendit në vazhdim.

Më herët ai ka qenë pjesë e Besës së Kavajës dhe Besëlidhjes së Lezhës

Njoftimi i Kastriotit:

“Indrit Prodani dhe Franci Lena janë dy afrimet e radhës të Kastriotit.

Prodani i është bashkuar Kastriotit pas një aventure 6 mujore në Kroaci, ndërsa më parë ka qenë edhe pjesë e grup-moshave të Laçit dhe Partizanit. Ndërsa Lena, është produkt i Shkëndisë së Tiranës.

Të dy lojtarët shihen si përforcime me mjaft vlera për skuadrën”./abcnews.al