Bremer lojtar i Juventusit, zbulohet se kur do të bëhen vizitat mjekësore

schedule19:30 - 19 Korrik, 2022

schedule 19:30 - 19 Korrik, 2022

Gleison Bremer është një lojtar i Juventus edhe pse në jo mënyrë zyrtare.

“Zonja e Vjetër” ka rënë dakort me klubin e Torinos për shifrat e 47 milionë eurove dhe me mbrojtësin ka rënë dakort për një pagë prej 5 milionë euro në sezon.

Qendërmbrojtësi brazilian do të rikthehet në Torino në orët e vona të natës dhe nesër pritet të bëhen ekzaminimet mjekësore dhe më pas nënshkrimi i kontratës.

Juventus fitoi duelin me Interin për shërbimet e mbrojtësit më të mirë të Serie A sezonin e kaluar./ h.ll/abcnews.al