Borë dhe ngrica, probleme në disa rrugë në Librazhd

schedule12:05 - 23 Janar, 2022

schedule 12:05 - 23 Janar, 2022

Temperaturat e ulëta bora dhe ngrica kanë krijuar një sërë problemesh në qarkullimin e automjeteve në disa zona  rurale të Librazhdit.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se janë rreth 650 km, rrugë të cilat po kriposen dhe vazhdojnë të jenë të hapura.

Ndërkohë nëpër rrugë ndodhen edhe dy borë pastruese të cilat vijojnë punën e tyre në zonat e thella dhe po mbajnë të hapur akset rrugore që lidhin fshatrat e njësive administrative  të bashkisë,si Orenjë,Qendër,Hotolisht, Lunik,Polis po vazhdin hapja e rrugës Qarrishtë./abcnews.al