Bora mbulon qytetin, pamje piktoreske nga Korça

schedule09:27 - 2 Shkurt, 2022

schedule 09:27 - 2 Shkurt, 2022

Një ditë më parë i gjithë vendi ynë i është i përfshirë nga reshjet e shiut dhe të borës.

Korça është një ndër qarqet që sërish është mbuluar nga reshjet e borës duke krijuar pamje magjike dhe pse ftohtë.

Përmes një video do të shikoni pamjet piktoreske të Korçës nën petkun e bardhë të borës.

Ndërkaq, Mbrojtja Civile njoftoi sot se të gjitha akset në qark janë të kalueshme, por kërkoi kujdes nga drejtuesit e mjeteve. /abcnews.al