Bombardimet në Gaza, rritet numri i palestinezëve të vrarë

schedule22:07 - 18 Maj, 2021

schedule 22:07 - 18 Maj, 2021

Numri i të vdekurve në sulmet e vazhdueshme izraelite në Gaza ka shkuar në 217, duke përfshirë 63 fëmijë dhe 36 gra sipas Ministrisë së Shëndetësisë.

Dhjetëra sulme ajrore goditën Gazën të martën ndërsa Presidenti i SHBA Joe Biden shprehu mbështetjen për një armëpushim midis Izraelit dhe Hamasit në një telefonatë me Kryeministrin Benjamin Netanyahu.

Dy protestues palestinezë u vranë në Bregun Perëndimor gjatë demonstratave kundër bombardimeve të Izraelit në Gaza. /abcnews.al