Bojkoti pas vrasjes së avokatit Gurra, shtyhen dhjetra gjyqe

schedule14:25 - 27 Mars, 2019

schedule 14:25 - 27 Mars, 2019

25 gjyqe janë shtyrë në Gjykatën e Krimeve të Rënda, pas bojkotit të avokatëve për shkak të vrasjes së avokatit Ravik Gurra. 19 seanca janë shtyrë në Gjykatën e Apelit dhe 15 në Gjykatën Penale.

Në këtë bojkot, janë përjashtuar vetëm masat e sigurisë, pasi janë me afat kohor. Të hënën e 25 marsit, Dhoma e Avokatisë Kombëtare mori vendimin për bojkot nga data 27 deri në 29 mars. Në këtë bojkot, kanë marrë pjesë dhe shuma dhoma avokatie në vend. /abcnews.al