Bizhuteri dhe stoli në makinë, në pranga një shqiptar

schedule19:44 - 30 Janar, 2018

schedule 19:44 - 30 Janar, 2018

Autoritetet e Cortemilia-s në Itali kanë arrestuar një shqiptar, 31 vjeç, për vjedhje të disa banesave.

Shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, u ndalua nga policia pas një ndjekjeje të një makine tip “Peugeot 407” në Bormida, ku gjendeshin tre shqiptarë.

Ishte ky momenti, kur pas një verifikimi u arrestua vetëm 31-vjeçari.

Në makinë, autoritetet sekuestruan një levë dhe disa kaçavida, që shqiptari i kishte përdorur për vjedhje si dhe disa bizhuteri e stoli, të cilat me shumë mundësi janë vjedhur gjatë natës së të hënës.

Gjithashtu, policia gjeti edhe dy ora me vlerë 1000 euro, të cilat iu kthyen zotëruesve të tyre në provincën e Savonës./abcnews.al