Bisedimet për çështjen e emrit të Maqedonisë

schedule11:16 - 3 Shkurt, 2018

schedule 11:16 - 3 Shkurt, 2018

2018-a nis mbarë për çështjen e emrit të Maqedonisë, pasi rinisën bisedimet mes Shkupit dhe Athinës zyrtare, nën ndërmjetësimin e të dërguarit të OKB, Methju Nimiç. Sipas mediave te dy vendeve, deri tani bisedimet janë zhvilluar në një klimë pozitive për gjetjen e një zgjidhjeje të kënaqshme për dy palët. Detajet na i sjell gazetarja Bruna Çifligu me “Balkan ABC”./abcnews.al