“Bir ku**e”, Biden shpërthen në ofendime ndaj gazetarit

schedule11:23 - 25 Janar, 2022

schedule 11:23 - 25 Janar, 2022

Gjatë një konferencë me gazetarët, presidenti Joe Biden iu drejtua njërit prej tyre më një gjuhë fyese. Biden iu përgjigj një pyetjeje në lidhje me inflacionin  duke e quajtur gazetarin e  Fox News: Bir ku***.

Peter Doocy i Fox News  pyeti Biden rreth inflacionit, i cili është në nivelin më të lartë në gati 40 vite dhe ka dëmtuar gjithashtu imazhin e presidentit. Rrjeti i Fox News ka qenë pamëshirshëm dhe shumë kritik ndaj Bidenit.

Doocy e pyeti: “A mendoni se inflacioni është një detyrim politik kundrejt afateve afatmesme?”

Biden u përgjigj me sarkazëm, “Inflacioni i lartë është një pasuri e madhe. ” Më pas ai tundi kokën duke thënë: “Çfarë bir ku***?

Sipas informacioneve, Biden ka disktutuar më vonë me gazetarin duke i thënë se nuk kishe asgjë personale me të.  Shtëpia e Bardhë ka këmbëngulur vazhdimisht se është e fokusuar në frenimin e inflacionit, raporton abcnews.al

Por presidenti ka treguar gjithashtu një gatishmëri për të sfiduar një media që ai e konsideron shumë kritike, veçanërisht Fox News dhe gazetarin Doocy.

/abcnews.al