Bilanci tragjik i luftës, 78 fëmijë të vrarë në Ukrainë që nga nisja e pushtimit rus

schedule14:11 - 11 Mars, 2022

schedule 14:11 - 11 Mars, 2022

Të paktën 78 fëmijë janë vrarë në Ukrainë që nga nisja e pushtimit rus më 24 shkurt, sipas  avokates të të drejtave të njeriut në Ukrainë, Lyudmyla Denisova, shkruan The Guardian

Denisova tha se për shkak të luftimeve të ashpra rreth Mariupolit, Volnovakha dhe Irpin në rajonin e Kievit,  autoritetet lokale nuk kanë arritur të përcaktojnë numrin e saktë të personave të plagosur apo të vrarë.

/abcnews.al